V rámci realizácie drevených montovaných stavieb sa naša firma venuje zabezpečeniu komplexnej dodávky stavby a to od návrhu cez realizáciu stavby až po zariadenie interiéru. Viac v sekcií „Čo ponúkame“…

Montované drevodomy

Úvod     |     O nás     |     Čo ponúkame     |     Galéria     |     Spolupráca     |     Kontakt

KAMA & KA s.r.o.
Bardejovská 2574
080 06 Ľubotice

Mobil:
+421 (0) 908 980 306

IČO: 45 251 967
DIČ: 123456789

E-mail:
info@kamabyvanie.sk

Firma KAMA & KA s.r.o. je zapísaná
v OR Okresného súdu Prešov v odd. Sro vo vložke číslo: 22608/P

Copyright © 2017 kamabyvanie.sk. Všetky práva vyhradené.

sme tu pre vás už 26 rokov…
Open jQuery Colorbox onLoad

Zároveň ponúkame jedinečnú možnosť pre klienta, ktorý dokáže a chce využiť aj svoju zručnosť, či zručnosť ľudí z blízkeho okolia, aby si postavil stavbu svojpomocne.

Zabezpečíme všetko potrebné – od projektovej dokumentácie, materiál na mieru, po osobné poradenstvo pri samotnej realizácii stavby ... / Bližšie informácie pozri na úvodnej strane v pravo – svojpomocná výstavba./  

Uvažujete teda o výstavbe drevodomu? Potom ste na správnom mieste.

Výstavba drevodomov bola rozšírená pred niekoľkými rokmi najmä v zahraničí. V posledných rokoch je už ale aj na Slovensku zvyšujúci sa dopyt po drevostavbách. Mnohí si už výhody drevostavieb užívajú vo svojich domoch,  a mnohí sú ešte len v procese rozhodovania.   

Ak ste jedným z tých, ktorý práve riešia výhody a nevýhody v porovnaní s murovanými stavbami, určite ste už prečítali množstvo informácií. /Vlastností popisujeme aj my nižšie na tejto stránke/

Pokiaľ ste už teraz naklonení na stranu drevodomov, práve my Vám môžeme pomôcť realizovať svoje sny.

Naša spoločnosť Vám ponúka drevený dom

difúzne otvorenou skladbou obvodových stien.

Čo vlastne znamená difúzne otvorený?

Difúzne otvorená konštrukcia je vlastnosť, ktorá umožňuje stene dýchať. V tomto prípade sa teda vylúči z konštrukcie obvodovej steny použitie parozábrany avšak je potrebné, priam až nevyhnutné navrhnúť správnu skladbu konštrukcie tak, aby sa v nej nehromadila vlhkosť, ktorá by sa mohla vyzrážať a časom spôsobiť nemalé problémy. Naša firma spolupracuje s najväčšími odborníkmi z vývoja a výskumu drevených stavieb na Slovensku a to s Technickou univerzitou vo Zvolene. Použitím skladby bez parozábrany sa predíde nedokonalej realizácii spojov a detailov parozábrany, čím môžeme predchádzať poškodeniu konstrukcie.

Skladba naších stien: - odporúčaná
/na želanie zákazníka zabezpečíme aj rôzne iné materiály a hrúbky/

Obvodová stena difúzne otvorená -
Tepelný odpor R=6,9 m2K/W

Priečka

Strop

Nami používané materiály

sú kvalitné, praxou odskúšané materiály, ktoré zákazníkovi prinesú komfort.  Ako:

Hlavné výhody drevostavieb

Porovnanie  hrúbky materiálov

Znázorňuje  hrúbku konkrétnych materiálov, ktorú by bolo potrebné dosiahnuť, keby sme chceli dodržať rovnaký tepelný odpor a to R  = 4 m2K/W. Tento tepelný odpor predstavuje dvojnásobok hodnoty požadovanej normou  STN 73 0540.

Obr. Porovnanie Tepelného odporu materiálov: minerálna vlna, penový polystyrén, Ytong, tehla Porotherm , tehla Leier  

Informácie o požiarnej odolnosti stavby

Obávate sa, že vám váš dom môže jednoducho zhorieť? Pozrite si video v ktorom je dokázané, že kvalitné drevostavby „nehoria“.

Množstvo testov a skúšok pri reálnych podmienkach v hale ale aj na vonku postavenom dome preukazuje že kvalitne zhotovená drevená stavba nehorí. Tento fakt ktorý sa zdá byť neuveriteľný sa dá dosiahnuť precíznym ale nie náročným prevedením plášťa steny. Tento plášť najčastejšie tvoria sadrokartónové poprípade sádrovláknité dosky ktoré zabraňujú priamemu kontaktu plameňa s drevenou nosnou časťou. O tom svedčí aj nasledujúci článok s videom.

Klikni pre zobrazenie článku: http://www.cas.sk/clanok/223816/pokusny-poziar-dom-za-25-tisic-eur-ohnu-odolaval-hodinu.htmlNAŠE ODPORÚČANIE:

Postavte si taký dom, po akom túžite.  

A ak máte pocit, že Vášmu srdcu je blízky práve DREVODOM, tak neváhajte a  určite sa informujte u nás. Za jeho výhody budete v budúcnosti určite vďační.
Montované
drevodomy
Zrubové domy
Drevené konštrukcie
Záhradné chatky
Materiál pre
drevostavby

Úvod    |    O nás    |    Čo ponúkame    |    Galéria    |    Spolupráca    |    Kontakt